You are here:

Budowa basenów

Budowa basenów
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

Basen w ogródku

Nowocześnie i bardzo modnie jest dzisiaj posiadać swój własny basen przy domu. Istnieje więc wiele firm, które trudnią się budową basenów.
Baseny mogą być duże czy małe, ale zawsze to dodatkowa oznaka luksusu. Firmy budują baseny a potem zajmują się ich kompleksową konserwacją. Baseny budowane są w różnych technologiach i z jak najlepszych materiałów, dzięki temu funkcjonują bezawaryjnie przez wiele lat. Technologia budowy danego basenu zależy od warunków w jakich basen mam być zbudowany. Niecki basenowe to albo lekkie konstrukcje osadzone na podsypce żwirowej lub na płycie betonowej. Całe konstrukcje wykonane są z drewna impregnowanego ciśnieniowo, blach gorąco galwanizowanych lub paneli z tworzyw sztucznych. Baseny są szczelne dzięki odpowiedniej folii PCV. Niecki mają różne kształty i posiadają różną głębokość. W basenach montuje się odpowiednie filtry wodne, pompy i różnego rodzaju urządzenia do ogrzewania wody.
Inny sposób budowy basenu to niecka wykonana z bloczków żelbetonowych, w tym przypadku uszczelniaczem jest także folia PCV. Baseny takie wykańcza się specjalną mozaiką. Budowa basenów może być oparta także na wstawieniu niecki gotowej a wykonanej z żywic poliestrowej. Ten rodzaj niecki nie jest trwały i bardzo drogi w późniejszej konserwacji. Baseny kąpielowe, przydomowe to doskonały relaks w ciepłe i upalne dni dla jego użytkowników. To luksus, który kosztuje i dobrze jest gdy wykonane one są bardzo dobrze i nie potrzeba potem ciągle ich naprawiać. Ważnym więc jest postawienie odpowiedniej niecki, dobre jej uszczelnienie.

Inne wpisy o architekturze:

Posted by: admin

Related articles
 

Slowa kluczowe: kostka fakturowana producent, zeltiq Warszawa, kompleksowe usługi ślusarskie kraków, balayage kraków, plisy Oświęcim, endoskop laryngologiczny sinutronic, Drepo zadaszenia tarasów, Tynk mozaikowy Lakma, szkiełkowanie kraków, Tynk silikonowy Lakma, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A3050

Back to Top

gabloty korkowe Paraga Centrum, przenośniki Primacon, Pomoc medyczna w Niemczech Helper, Montaż klatek bezpieczeństwa w warsztacie w Poznaniu, Umywalka Simas Flow 115x50cm FL03, niskonadkładowy haft komputerowy warszawa, wynajem zestawów igłofiltrów, Umywalka Simas Evolution 31x27cm EVO13, Umywalka Simas Arcade 37x28 cm AR035, Miska wisząca WC Catalano Zero 55 BEZRANTOWA 1VS55NR00